Pınar Kobaş ile Kendim İçin Bir Mola

19/10/2023 Online

Etkinlik Programı

<span class="tarihbaslik"> 19 Ekim 2023 Cumartesi </span> 
2020 senesinden beri bir fırtınanın ortasında gemisini kurtarmaya çalışan denizciler gibiyiz. Hayatımızda pek çok şey oluyor, dünya çok hızlı değişiyor, sürekli felaket senaryoları anlatılıyor. Gündemimizde artık yapay zeka var, uzaylılar var.  Zeminimiz o kadar kaygan ki en inanmayanımız bile “Merkür yine geri mi gidiyor?” “Venüs retro ne zaman bitiyordu?” gibi sorular soruyor. Siyasetçilerimiz bile mitinglerde 777 sekansını aktive ediyor.

Bu durum dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu tanısı almış ya da tanı almamış ama bu belirtileri yaşayan kişiler için daha da zor. Çünkü bizim için fırtına olan onlar için kasırga. Hem dış dünyayla mücadele etmeye çalışıyorlar hem de yetersizlik, suçluluk, başarısızlık ve geç kalmışlık hisleriyle bu dünyada kendilerini gerçekleştirmek için mücadele ediyorlar.  İşte tam da bununla ilgili güzel bir haberim var. 19 Ekim’de iki modülden oluşan toplamda 90 gün sürecek “Pınar Kobaş Sıçrar ile Kendim İçin Bir Mola” başlıyor.

60+30 gün boyunca “Bu dünyada kendimi nasıl daha güvende hissederim?” sorusunun peşinde bir yolculuğa çıkacağız. Psikolojik sağlamlığımızı güçlendirmek için odağımızı yaşam enerjimize vereceğiz. Bunu yaparken de doğayı taklit edeceğiz. Önce durmayı deneyimleyeceğiz, kendimizden beklentileri bu 90 gün boyunca kenara koyacağız. Ve aynı ağaçlar gibi, bitkiler gibi pasif hareketlerle büyüyeceğiz. Ruh sağlığı alanının kutsal kitabı olarak görülen DSM-V’de “sorun” olarak tanımlanan dikkat eksikliği, dürtüsellik, hiperaktivite, sabırsızlık, erteleme, düzensizlik, dağınıklık ve daha pek çok kelimeye başka bir bakış açısıyla bakacağız. Zaten bu kampın amacı bakış açımızı değiştirmek, zihnimizi esnetmek. Sloganımız da “Odağını değiştir, hayatın değişsin.” Daha detaylı bilgi için☝️
Kayıt olmak için formu doldurabilirsiniz

Etkinlik Programı

<span class="tarihbaslik"> 19 Ekim 2023 Cumartesi </span>