Meditasyon

Meditasyon

        Meditasyon kişiyi içinde bulunduğu ana getirerek korku, kaygı ve stresten özgürleşip gevşemesine yardımcı olur. İçimizdeki yaratıcı gücü ve potansiyeli ortaya çıkartabilmemiz için gevşememiz çok önemlidir. Çünkü biz gevşedikçe içinde bulunduğumuz ana gelerek ne düşündüğümüzü, ne hissettiğimizi ve neyi niye yaptığımızı fark etmeye başlarız. Böylece bize hizmet etmeyen korku, kaygı ve stresten arınırız. Bu duygulardan arındığımız zaman da düşüncelerimiz daha berraklaşır ve yaptığımız işe daha fazla odaklanabiliriz. Gergin olduğumuz zamanlar ise içinde bulunduğumuz andan kopar ve gerçekliğimizden uzaklaşırız. Bu da hayallerimizi gerçekleştirmemize engel olur.

        Meditasyon zihni boşaltma sanatıdır. Boşalan zihin de daha rahat odaklanır ve daha kolay öğrenir. Son dönemde meditasyonla ilgili yapılan bilimsel çalışmalar da meditasyonun ön beyinde bulunan beynin yönetici işlevlerinin daha verimli çalışmasına yardımcı olduğunu göstermektedir.

        Bir çok farklı meditasyon tekniği bulunmaktadır. Pınar Kobaş seanslarında danışanlarının ihtiyaçlarına göre beden farkındalığı ya da yönlendirmeli meditasyonlar yaptırmaktadır.